Salı Eylül 26, 2017

Mannheim'de Parti ve Devrim Şehitleri Anıldı!

kaypakkaya-partizan
12/02/2017 Tarihinde Almanya'nın Mannheim şehrinde parti ve devrim şehitlerini partizanca yadetmek adına coşkulu bir anma gerçekleştirildi.

 

Devrim ve Parti  şehitlerini sürekli anmanın önemi ve gerekliliği yapılan açılış konuşmasından sonra Partizan adına konuşmalar ve sunumlar yapıldı. Parti ve devrim şehitleri için hazırlanan sinevizyon gösterildi.

Bu anlamlı etkinlikte Partizan Şehit Aileleri'ne ve diğer örgütlerden Devrim Şehitleri Aileleri'ne onları onure etmek amacıyla plaketler verildi ve katılımcı kitlenin beğenisini ve takdirini kazanan örnek bir etkinlik daha gerçekleştirilmiş oldu.

Bu etkinlikte Partizan şehitlerden Nihat Topuzoglu ve E.Hüseyin Gündüzkanat'ın ailelerine plaketleri verildi.  Ve yine devrim şehitlerinden Nurettin Topuz'un ailesine (MKP), ayrıca MLKP ve PKK'den Şehit Aileleri'ne devrimci mücadeleye kattıkları değerlerden dolayı birer plaket veridli.

Bu esnada çok duygulu anlar yaşandı ve plaket töreninin ardından hep birlikte ''devrim şehitleri ölümsüzdür!, şehit namırın!'' gibi sloganlar atıldı.

Anma etkinliğinde Partizan Hessen, MLKP, PKK adına şehitlerin miraslarına sahip çıkmanın önemi ve içinden geçtiğimiz tarihsel süreçte birleşik devrimci mücadele hattının örülmesinin önemi üzerine konuşmalar yapıldı. Anma etkinliğinde Partizan ve TKP/ML Kadın Komitesi adına sunulan mesajlar coşkuyla ve sloganlarla karşılandı.

NAW-DEM'e bağlı Mannheim-Kürt Kültür Merkezi'inde yapılan etkinliğe yaklaşık 120 kişi katılım sağladı. Kürdistanli Yurtseverlerinde aktif destek sunduğu etkinlik ortak sloganlar eşliğinde coşkuyla sonlandırıldı.

Almanya Hessen Partizan Taraftarları 

252