Salı Ekim 24, 2017

MLKP Rojava:“İnandı, yaşadı, savaştı ve ölümsüzleşti”

Sınırsız bir devrimci yaşamın hem savaşçısı hem önderi olan siper yoldaşımız Ulaş Adalı'nın boşluğunu doldurmak boynumuzun borcudur.

 

“İnandı, yaşadı, savaştı ve ölümsüzleşti” sözleriyle açıklamasına başlayan MLKP Rojava “Bilinci ve eylemini yaşamında ve devrimci ideallerine bağlılıkta cisimleştiren örnek devrimcilerdendi siper yoldaşımız. Nasıl düşündüyse öyle yaşadı, nasıl istediyse öyle savaştı. Duru, yalın, tereddütsüz adanmış devrimciliğin en güzel örneklerinden birini bizlere bıraktı. Devrim bizlerden neyi istiyorsa o doğrultuda soluksuz, sınırsız atıldı savaşın orta yerine. Politik mücadelenin her alanında kavganın en önünde oldu devrimci yaşamı boyunca” dedi.

Taşyakan için “Kobanê’nin çağrısına yanıtsız kalmamıştır, Geziden NATO protestolarına, işçi direnişlerinden gençliğin eylemlerine, BÖG’ün temellerinin atılmasından DKP’nin kurucu önderliğine… devrimin çağrısının izinden gitmiştir hep” diyen MLKP Rojava açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:

“Soluksuz, sınırsız bir devrimci yaşamın hem savaşçışı hem önderi olmuştur siper yoldaşımız Gökhan Taşyakan. Boşluğunu doldurmak boynumuzun borcudur. Ölümsüzlerimizin ideallerini zaferle taçlandırmak son sözümüzdür.”

190