Pazartesi Ekim 23, 2017

Tutsaklardan yeni yıl mesajları: “Özgür gelecekte buluşuncaya değin asla düşsüz kalmayın!”

kaypakkaya-partizan
Devrimci tutsaklar, 2016’yı geride bırakıp 2017’ye adım atmaya hazırlandığımız şu günlerde gazetemize yeni yıl mesajları yollamaya devam ediyor.

 

Merhaba sevgili dostlar;

Baskı ve zulmün gırla gittiği, yasak ve tutuklamaların ayyuka vardığı bir yılı daha geride bıraktığımız bugünlerde, yeni bir mücadele yılına 2017’e de adım atmış olacağız. Bu yeni mücadele yılında başta siz Özgür Gelecek emekçileri olmak üzere, Yeni Demokrasi Güçleri, ezilen halklar, mazlum uluslar, ezilen inanç grupların yeni mücadele yılını en içten devrimci duygularla kutluyor, yeni mücadele yılında size başarılar diliyorum.

MKP Dava tutsağı Ali Baba Arı

Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishane

 

Sevda güzelliğinde nice yeni yıllara…

Merhaba sevgili Özgür Gelecek’li düşdaşlar,

Koyulaşan faşizmin karanlığına inat, karanfil yüreklerimizde aydınlık yarınlara dair taşıdığımız umut ve inancı bulunduğumuz her alan ve mevzide büyütmeye devam ediyor–edeceğiz. Ta ki Küçük Avrasya halkları özgür geleceklerini inşa edinceye değin… Bu ortak amaçla kavgaya omuz veren, karınca-kararınca katkıda bulunan tüm düşdaşlara komünar selam ve sevgilerim eşliğinde sonsuz başarılar diliyorum. Her birinizi komünarca sımsıkı kucaklayıp-öpüyorum.

2017’de daha da keskinleşecek olan ezen/ezilen sınıf çelişkilerinin bizlere yüklediği dönemsel sorumluluk; tüm ezilenlerin ortak çıkarı- faşizmin her renginin alt edilmesi –için safları daha sıklaştırıp örgütlenme ve devrimci pratikte yoğunlaşmaktadır. Bu kararlılıkla yeni kavga yılınızı komünarca selamlayarak kutluyorum!

Özgür gelecekte buluşuncaya değin; sağlık, direnç ve umutla kalın. Asla düşsüz kalmayın! İyi ki varsınız, daima var olun! Her şey gönlünüzce olsun!

Dersim’de yıldızlaşan 8 kızıl karanfilimize ve ideallerine bağlılıkla…

Tutsak Partizan Haydar Sönmez

Kandıra 2 No’lu F Tipi Hapishane

 

Merhaba,

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2016 yılını işçi sınıfı ve burjuvazi arasında çetin ve sarsıcı muharebelere sahne oldu. Girmeye hazırladığımız 2017 yılı giderek derinleşen ekonomik, siyasi kriz nedeniyle daha çetin ve sert muharebelere sahne olacağa benzer.

Ama her ne olursa olsun işçiler, emekçiler, ilerici: aydın yazarlar, sanatçılar, akademisyenler, gençler, kadınlar, Kürtler, Aleviler ve toplumsal kesimler kendilerine yönelen saldırılara karşı biriken kin ve öfkeleriyle sınıf mücadelesini harlandıracak, dayanışma ve birlik içinde daha ileri mevzilere taşımasını bilecektir.

2017 yılınızı bu duygu ve düşünceyle kutluyor, yeni mücadele yılınızda başarılar diliyorum.

Tutsak Partizan İsmail Yılmaz

Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishane

 

Merhaba sevgili Özgür Gelecek emekçileri,

“Ve eğer güneş yiterse ansızın

Yiter ve ışımazsa bir daha:

Bize ışık için cehennemden

Gidip alev getiren biri çıkar mutlaka…”

Yeni kavga yılınızı en içten duygularımızla kutluyoruz. Ser sala we piroz be!

Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishane

Tutsak Partizan Fehmi Kahraman

 

Kaynak Özgür Gelecek 

327