Perşembe Eylül 21, 2017

Aliboğaz’ında Şehit Düşen On ikiler Frankfurt’ta Anıldı

kaypakkaya-partizan
TİKKO Rojava Komutanlığı adına yapılan açıklama okundu ve boşalan mevzilerin doldurulması çağrısı yapıldı. Etkinlikte son olarak 20 Mayıs’ta Ludwigshafen’de yapılacak İbrahim Kaypakkaya’yı anma etkinliğine çağrı yapıldı.

 

24-28 Kasım 2016 tarihlerinde faşist TC ordusunun yoğun saldırısı sonucu Aliboğazı’nda çatışarak katledilen On iki TİKKO Gerillası, Almanya’nın Frankfurt kentinde anıldılar. Frankfurt Partizan taraftarları tarafından düzenlenen anma etkinliğine MLKP ve MKP taraftarlarıda katılarak destek sundular.

Şiir ve Müzik ile başlayan etkinliğinde gerilları ve mücadeleyi anlatan bir sunumla başlandı. Partizan, TİKKO Rojava Komutanlığı, ATİK ve Yeni Kadın adına yapılan sunumların ardından MLKP adına bir konuşma gerçekleştirildi ve MKP’nin açıklaması okundu.

Etkinlikte şehit düşen gerillaları tanıyanlar birer konuşma gerçekleştirdiler. Yetiş Yalnız ve Doğuş Fırat üzerine konuşmalar oldu. Özellikle Yetiş Yalnız üzerine yapılan konuşmada duygusal anlar yaşandı.

Son olarak TİKKO Rojava Komutanlığı adına yapılan açıklama okundu ve boşalan mevzilerin doldurulması çağrısı yapıldı. Etkinlikte son olarak 20 Mayıs’ta Ludwigshafen’de yapılacak İbrahim Kaypakkaya’yı anma etkinliğine çağrı yapıldı.

   

 

132