Perşembe Eylül 21, 2017

Avrupa Özgür Gelecek Bürosu: Bundan sonra bu tür saldırılarınıza müsaade etmeyeceğiz”

kaypakkaya-partizan
Avrupa Merkezi Özgür Gelecek bürosu, gazetemize yönelik şiddet ve tehdit saldırılarını kınayan bir açıklama yayımlayarak, “burjuvazinin iktidarı almak için izlediği her türlü yol ve yöntemi referans alanların gelinen aşamada devrimci düşmanı olmaya gitmekte” olduğunu söyledi.

 

Gazetemiz Özgür Gelecek’e yönelik saldırını “devrimcilik” olarak adlandıranların öncelikle teori ile pratiğin uygunluğunu ortaya koyması gerektiğinin belirtildiği açıklamada,  “Bize devrimci naralar atanların, mücadeleye çağrı yapıp, ateşin harlanmasını salık verenlerin pratiği neden tersten adımlar?” diye bir soru yöneltildi.

“Güçlü hissettiği yerde gasp ve şiddete yönelirken güçsüz hissettiği uzlaşmacı”
Kendine “devrimci” diyenlerin, kendilerini güçlü hissettiği yerde, gasp ve şiddete yönelirken kendini güçsüz hissettiği yerde de uzlaşmacı bir yol izlemenin etik hiçbir karşılığının olmadığı ifade edilen açıklamanın devamında, “Yurtdışında %90 oranında Özgür Gelecek okurlarının gazeteyi sahiplenmesi, destek sunması, bu arkadaşları bu alanda uzlaşmaya yöneltirken, ülkede fırsat buldukça, gasp, baskın ve en son bir Özgür Gelecek çalışanına pusu kurup şiddet uygulayıp dövmesini sineye çekecek düzeyimiz aşılmıştır” denildi.

“Avrupa merkezi özgür gelecek bürosu olarak uyarıyoruz” diye devam edilen açıklamada, “Bizi çekmek istediğiniz zemine gelmeyeceğiz. Fakat bundan sonra bu tür saldırılarınıza müsaade etmeyeceğiz” diye uyarıda bulunuldu.

“Tüm devrimci demokrat yurtsever kesime çağrımızdır!”
Avrupa Merkezi Özgür Gelecek Bürosu’nun yaptığı açıklamada, “Bizler devrimciler arası şiddete yönlendirme, devrimcilerin kanına girme çabasını ret ediyoruz” diye belirtilen açıklamanın devamında son olarak şunlara değinildi: “1 Mayıs’ta, 18 Mayıs’ta, gerilla cenazelerinde tehdit eden, saldıran ve Özgür Gelecek bürolarına, çalışanlarına, okurlarına saldıranlara tavır almaya çağırıyoruz”. 

141