Cumartesi Ekim 21, 2017

Güzel Ana ve Serdar Can Hamburg’ta anıldı

kaypakkaya-partizan
Salon hazırlığında son süreçte ölümsüzleşenlerin fotoğraflarıyla Proletarya Partisi saflarında ölümsüzleşenlerin resimleri asıldı.

 

Hamburg ‘ta devrimcilerin direngen ve fedakâr annesi  Güzel Ana (Güzel Şahin) ve Partizan’ın emekçilerinden Serdar Can anıldı.Pazar günü gerçekleşen anmada Güzel Ana ve Serdar Can dışında son süreçte Faşist TC’nin gerçekleştirdiği saldırılarda ölümsüzleşen MKP/ HKO gerillaları Özcan Öner ve Cem Gürgül , bir dönem Hamburg’ta faaliyet yürütmüş olan ve Maxmur’da ölümsüzleşen yurtsever Ali Çiçek (Xelil),İngiltere’den Rojava topraklarına giderek ölümsüzleşen Mehmet Aksoy ,BÖG Komutanı Gökhan Taşyakan  , TKP/ML üyesi TİKKO komutanı Nubar Ozanyan’da unutulmadı. Salon hazırlığında son süreçte ölümsüzleşenlerin fotoğraflarıyla Proletarya Partisi saflarında ölümsüzleşenlerin resimleri asıldı.

Anma saygı duruşu ile başlatıldı ve akabinde Serdar Can ve Güzel Ana için hazırlanmış olan video gösterimi paylaşıldı. Sinevizyonun gösterime sunulmasının ardından TKP/ML Örgütleme Komitesinin, TKP/ML TİKKO Rojava komutanlığının açıklaması  ve  MKP Hamburg taraftarlarının sunduğu  mesaj okundu.

Cihan Şahin’in kaleme aldığı ve Özgür Gelecek gazetesinde yer alan yazı da kitleyle paylaşıldı. Yapılan konuşmaların dışında Grup Cemre ‘nin müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Okunan şiir ve dinlenilen ezgilerle etkinlik sonlandırıldı. 

132