Perşembe Eylül 21, 2017

Hollanda Özgür Gelecek okurları: ' Çeteci saldırılara karşı Özgür Gelecek'in yanındayız'

kaypakkaya-partizan
Gazetemiz Özgür Gelecek’e yönelik saldırılara karşı Hollanda Özgür Gelecek okurları bir açıklama yayımlayarak “düşmanvari pratikleri öfke ile karşılıyoruz”, “Özgür Gelecek gazetesi büroları ve çalışanlarına dönük çeteci anlayışla yönelen bu güruhu şiddetle kınıyoruz”

 

“Saldırıya karşı tavır sergilemek Özgür Gelecek okurlarının görevidir”

45 yıllık mücadele tarihinden ders almadığını ve almak gibi de niyetinin olmadığının değinildiği açıklamada bunun da devrimcilere pusu kurarak göstermiş olduğunları belirtilerek, “Bürolarımıza yönelik yapılan saldırılarda pişkince 'şiddet yoktu' naraları atanlar, bugün saldırılarını açıkça gerçekleştirmekten çekinmeyerek düşmanca pratiklerini meşrulaştırma çabasını göstermektedirler. Ancak her aklı-selim okur, taraftar bir devrimcinin toplu şekilde linç edilir gibi saldırıya uğramasının asla açıklanır bir yanı olamayacağını bilir. Bu nedenle bu alçakça saldırıya karşı tavır sergilemek, gazetemize ve çalışanlarına sahip çıkmak bütün Özgür Gelecek okurlarının görevidir” denildi.

Çeteci baskıları kınamaya ve gazetemizle dayanışmaya çağırıyoruz

Hollanda Özgür Gelecek okurları yayımladıkları açıklamalarında, dün olduğu gibi bugün de Özgür Gelecek gazetesinin yanında olduklarını ifade ederek şunlara değindi:   

“Çetecilerin yaptığı son saldırıyı düşman saldırısından farklı görmüyoruz. Özgür Gelecek işçi ve emekçilerin sesi bir gazetedir. Özgür Gelecek gazetesine saldırmanın düşmanla aynı yerde buluşmak olduğuna bizler de inanıyoruz. Bu nedenle biz de Hollanda Özgür Gelecek okurları olarak bütün devrimci demokratları Özgür Gelecek gazetesi üzerindeki çeteci baskıları kınamaya ve gazetemizle dayanışmaya çağırıyoruz. Özgür Gelecek gazetesinden elinizi derhal çekin. Gazetemiz Özgür Gelecek ve çalışanları yalnız değildir.” 

164