Cumartesi Ekim 21, 2017

MLKP'den TKP/ML TİKKO gerillaları için mesaj: Silahları asla sahipsiz kalmayacak

kaypakkaya-partizan
Dersim'de şehit düşen TKP/ML TİKKO gerillaları Ersin Erel ve Hasan Karakoç için mesaj yayınlayan MLKP Kürdistan, "Silahları asla sahipsiz kalmayacak" dedi.

 

Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) Kürdistan, Dersim'de şehit düşen TKP/ML TİKKO gerillaları Ersin Erel ve Hasan Karakoç için mesaj yayınladı.

"Silahları asla sahipsiz kalmayacak" başlıklı açıklamada, "Sömürgeci faşist diktatörlük özgürlük ve sosyalizm mücadelemizi boğmak için top yekûn savaş yürütüyor. Kürdistan’ın dağını taşını bombalıyor, her yaştan insanımızı katlediyor, özgürlük savaşçısı gerilla yoldaşlarımızın bedenlerine cinsiyetçi saldırıda dahil olmak üzere işkence gerçekleştiriyor, halkımızın siyasal temsilcilerini tutukluyor, politik kurumlarına el koyuyor. Rojava’da DAİŞ ve diğer çetelerle birlikte halkımıza karşı işledikleri suçlarına yenilerini ekliyor. Rojava’yı işgale yelteniyor. Halkımızın yaşam hakkına alçakça saldırıyor ve gasp ediyor. Faşist diktatörlük ve AKP; kadınları, işçileri, emekçileri, gençleri hedef alıyor. Özgürlük ve demokrasi mücadelesi yürüten bütün toplumsal kesimlere karşı faşist terör uyguluyor" denildi.

"Faşizmin bu azgın saldırılarına karşı onur ve özgürlük bayrağını en önde tutup direnenler de var savaşanlar da" diyen MLKP Kürdistan, Kürdistan'ın her karışının onlarca yıldır devrimcilerin, komünistlerin onurlu, destansı direnişlerine tanıklık ettiğini vurguladı.

Bu kahramanca direnişin son halkasının Dersim Aliboğazı'nda ölümsüzleşen TKP/ML TİKKO gerillaları Ersin Erel ve Hasan Karakoç'un olduğunu kaydeden MLKP Kürdistan, "Elbette bezirganların, diktatörlerin saltanatını yıkacağız. Bu zulüm bitsin, bu çark kırılsın diye tutuşturduk isyan ateşini. Bütün ölümsüzlerimizin ayak izlerine basarak yürüyeceğiz zafere. Ersin Eren ve Hasan Karakoç yoldaşların silahları asla sahipsiz kalmayacak."

359