Salı Eylül 19, 2017

Ölümsüzlüğünü onur, tarihsel deneyim ve görevlerini miras bırakan Orhan yoldaşı anıyoruz;

kaypakkaya-partizan
Rojava’da ölümsüzleşen Nubar Ozanyan (Orhan) ile ilgili bir açıklama yapan Partizan 19 Ağustos Pazar günü Devrimci Parti İstanbul İl Binasında taziyeleri kabul edeceğini ve 20 Ağustos Pazar günü de bir anma etkinliği gerçekleştireceğini duyurdu.

 

Nubar Ozanyan’ı Anıyoruz

Ölümsüzlüğünü onur, tarihsel deneyim ve görevlerini miras bırakan Orhan yoldaşı anıyoruz;

Emperyalizmin, onun bölgesel müttefiklerinin Ortadoğu’da yürüttüğü asimetrik işgale, DAİŞ çetelerinin barbarlığına karşı savaşan halk savaşçısı Nubar Ozanyan (Orhan) 14 Ağustos günü Rojava’da ölümsüzleşti. 61 yıllık yaşamının 40 yılını aktif mücadele içerisinde Filistin’den Paris’e, Karabağ’dan Dersim’e, Irak Kürdistanı’ndan Rojava’ya, Proletarya Partisi saflarında enternasyonalizm bayrağı altında mücadele geçiren Orhan yoldaşın; sadece yoldaşları üzerinde değil temas ettiği tüm devrimci, ilerici örgüt ve kişiler üzerinde saygın bir yeri vardı.

Soykırıma, katliamlara, nefret ve aşağılamalara maruz bırakılan Ermeni ulusundan bir komünist olarak Orhan yoldaş, mütevazı, çalışkan, her anını devrimin ve halkın hizmetine sunan, sevgi dolu, yaratıcı kişiliğini sadece kendisine saklamayan yoldaşı olmaktan gurur duyduğumuz ve örnek aldığımız bir kişiliktir. Ölümsüzlüğünü bizlere onur, tarihsel deneyim ve görevlerini miras bırakan Orhan yoldaşı anıyoruz.

PARTİZAN

TAZİYE

Tarih: 19 Ağustos 2017

Yer: Devrimci Parti İstanbul İl Binası/Kadıköy

Saat: 14.00

 

ANMA

Tarih: 20 Ağustos 2017

Yer: HDP İstanbul İl binası/Taksim

Saat:  14.00

161

  

Son Haberler