Perşembe Eylül 21, 2017

Rojava’dan Özgür Gelecek okurları;“Ellerinizi gazetemizin üzerinden çekin”

kaypakkaya-partizan
Gazetemiz bürolarına ve çalışanlarına yönelik gasp, tehdit ve şiddete karşı okurlarımızın tepkileri gelmeye devam ediyor. Rojava'dan Özgür Gelecek okurları yaptıkları bir açıklama ile çalışanlarımıza yönelik şiddeti kınadıklarını duyurdu. "Bugün kendilerine “devrimci” diyen ama buna kendilerinden başka kimsenin inanmadığı bir grup tarafından bin bir emekle inşa edilmiş, nice şehit yoldaşlarımızın uğruna bedel ödediği değerlerimizin bir parçası olan Özgür Gelecek gazetesine yeni bir saldırı haberi aldık." diyen Özgür Gelecek okurları gazetemize yönelik saldırılara son verilmesi çağrısında bulundu.

 

“Bizler Rojava’dan Özgür Gelecek okurları olarak Rojava devriminin başlangıcından itibaren Rojava devrimini sahiplenen ÖG gazetesine ve çalışanlarına yönelik uygulanan saldırıları kınıyor, bu saldırılara son vermelerini istiyoruz. 

Bugün kendilerine “devrimci” diyen ama buna kendilerinden başka kimsenin inanmadığı bir grup tarafından bin bir emekle inşa edilmiş, nice şehit yoldaşlarımızın uğruna bedel ödediği değerlerimizin bir parçası olan Özgür Gelecek gazetesine yeni bir saldırı haberi aldık.

Madem bu kadar şiddet meraklısı arkadaşlarsınız bunu devrimci şiddetten doğru örgütleyip Nuriye ve Semih için, ya da Kürdistan’da Ortadoğu’da yaşananlar için, ya da kadın cinayetlerine tacizlerine ya da, yaşanan işçi cinayetlerine karşı pratik geliştirseydiniz daha yararlı olurdunuz." diyen Ö-G okurları şunları kaydetti:

"İbretle ve utançla yarattığnız bu kaos ve şiddet ortamını izliyoruz. Bugün kendisine devrimci diyen hiç kimsenin kabul etmeyeceği pratiklere imza attınız. Ve bizi bir konuda ikna ettiniz bu arkadaşların devrim, yoldaşlık gibi bir dertleri yok. Kurumumuz içerisinde yaşanan sorunların aşılmasından yana iseniz bu pratiklerinize son verin!

Bu yaptığınız çete pratiklerle 45 yıllık bir tarihe sahip kurumumuza ve bu yolda şehit düşen yoldaşlarımıza hakaret ediyorsunuz.

Çok açık ve net konuşuyoruz lafı dolandırmıyoruz; bu pratiklerinize son verin! Eğer zerre kadar devrim kurum kaygınız varsa o ellerinizi gazetemizin üzerinden çekin.

Ve bu gazetenin gerçek sahiplerinin kim olduğuna siz karar veremezsiniz buna halk karar verir.

Rojava’dan Özgür Gelecek okurları" 

197