Salı Ekim 24, 2017

TKP/ML dava tutsakları “Seni mücadeleye kattığın değerlerle anacak ve mücadelemizde yaşatacağız!”

kaypakkaya-partizan
Geçtiğimiz günlerde ölümsüzleşen Proletarya Partisi’nin ve Kaypakkaya geleneğinin emektarlarından Serdar Can için TKP/ML dava tutsakları “Serdar yoldaş, mücadelemize kattığı değerlerle seni anacağız ve mücadelemizde yaşatacağız!” dedi. Tüm hapishanelerdeki TKP/ML dava tutsakları adına açıklama yapan Hiyem Yolcu’nun yolladığı mesaj şu şekilde:

 

“Seni mücadeleye kattığın değerlerle anacak ve mücadelemizde yaşatacağız!”

“Devrimci dostumuz, sosyalist insan, yoldaşımız Serdar Can’ın kalp krizi geçirmesi sonucu aramızdan ayrıldığını büyük bir üzüntüyle öğrendik.

Diyarbakır 5 No’lu Zindanı’nda vahşetin en karanlık günlerinde bedensel direnişini fikirsel ve edebi direnişle birlikte sürdürmüştü.

Türkçe edebiyatta ilk kez soykırım hikayelerinin konu edildiği ‘Nenemin Masalları’, Hrant Dink’in dediği gibi “faşizme güzel bir tokat” sallamıştı.

Her söylenişinde yüreğimizi direnişin güzelliği ile dolduran ‘Mayıs’ın 18’inde… Zindanın dip köşesinde… Alev almış derileri… Yanıyorlar diri diri… Tarihin şen çocukları… Halkımın kahramanları…’ türküsünü başta Kürt halkı olmak üzere tüm ezilen halklara, tarihin tüm şen çocuklarına armağan etmişti.

Serdar yoldaş, mücadelemize kattığı değerlerle seni anacağız ve mücadelemizde yaşatacağız! Tüm ailesinin, yoldaşlarımızın, dostlarının başı sağ olsun!”

175